CLYC Perpetual Trophies

E-Scow Fleet

Seasons Series:
     CW Seabury Trophy

      1966Jack Brereton & Bill Webb
      1967Brereton, Huck, & Ulan
      1968Mike Huck & Ian Ulan
      1969Ed Schindler, Sr
      1970Mike Huck & Ian Ulan
      1971Mike Huck & Ian Ulan
      1972Mike Huck & Ian Ulan
      1973Mike Huck & Ian Ulan
      1974Mike Huck & Ian Ulan
      1975Mike Huck & Ian Ulan
      1976Mike Huck & Ian Ulan
      1977Mike Huck & Ian Ulan
      1978Mike Huck & Ian Ulan
      1979Mike Huck & Ian Ulan
      1980Mike Huck & Ian Ulan
      1981Mike Huck & Ian Ulan
      1982Mike Huck & Ian Ulan
      1983Mike Huck & Ian Ulan
      1984Mike Huck & Ian Ulan
      1985Mike Huck
      1986Mike Huck
      1987Larry Price
      1988Larry Price
      1989Larry Price
      1990Ed Schindler, Sr
      1991Larry Price
      1992Ed Schindler, Sr
      1993Rob Terry
      1994Rob Terry
      1995Rob Terry
      1996Rob Terry
      1997Rob Terry
      1998Rob Terry
      1999Rob Terry
      2000Rob Terry
      2001Rob Terry
      2002Rob Terry
      2003Rob Terry
      2004Rob Terry
      2005Rob Terry
      2006Rob Terry
      2007Rob Terry
      2008Rob Terry
      2009Rob Terry
      2010Rob Terry
      2011Rob Terry
      2012Rob Terry
      2013Rob Terry
      2014  Rob Terry
      2015 Rob Terry
      2016 Rob Terry

MC-Scow Fleet

Seasons Series:
     Richard O Howe cup

      1991Mike Terry
      1992Brad Wynkoop
      1993Mike Terry
      1994Rob Terry
      1995Rob Terry
      1996Rob Terry
      1997Rob Terry
      1998Rob Terry
      1999Rob Terry
      2000Rob Terry
      2001Rob Terry
      2002Rob Terry
       2003Rob Terry
      2004Rob Terry
      2005Rob Terry
      2006Rob Terry
      2007Rob Terry
      2008Rob Terry
      2009Jon Pomerleau
      2010Jon Pomerleau
      2011Rob Terry
      2012Rob Terry
      2013Rob Terry
      2014  Rob Terry
      2015 Rob Terry
      2016 Rob Terry

MC-Scow Challenge Cup:
    Bryan Hancock Greene Memorial

      1987Rick Morris
      1988Jay Lambiotte
      1989Jay Lambiotte
      1990Rick Morris
      1996Rob Terry
      1997Rob Terry
      1998Rob Terry
      1999Rob Terry
      2000Rob Terry
      2001Rob Terry
      2002Walker Wynkoop
      2003Rick Morris
      2004Rob Terry
      2005(Not scored)
      2006Rob Terry
      2007Rob Terry
      2008Rob Terry
      2009Rob Terry
      2010Rob Terry
      2011  (not scored)
      2012Jon Pomerleau
      2013Sean Greene
      2014  Rob Terry
      2015 Rob Terry
      2016 Rob Terry

Junior Fleet Wood-Pussies:
     Walker E Wynkoop Seasons (retired)

     1947  Bob Wynkoop
     1948  Bob Wynkoop
     1949  N Bardens & B Brown
     1950  Bud Brown
     1951  Bud Brown
     1952  Mike Huck
     1953  Bob Neff Jr
     1954  Ted Greene
     1955  Cliff Graves
     1956  Carol Gunkler
     1957  John Bednar
     1958  Barbara Gunkler
     1959  Dan Greene
     1960  Dan Greene
     1961  M Bordt & C Webb
     1962  Bill McMillan Jr
     1963  Jim McMillan
     1964  Bob Brown
     1965  Bob Brown
     1966  Bob Brown
     1967  Tom & Dave Brown
     1968  Tom Brown
     1969  Michael Graf Jr

Butterflies:
     MV Huck seasons (Retired)

     1968  Michael Terry
     1969  Michael Terry
     1970  Michael Terry
     1971 Michael Huck Jr
     1972  Robert Terry
     1973  John Allison
     1974  John Allison
     1975  Jack Wynkoop
     1976  Walker M Wynkoop
     1977  Walker M Wynkoop
     1978  Heather Steward
     1979  Scott Hale
     1980  Rob Hamann
     1981  Kent Morris
     1982  Kent Morris
     1983  Kirk Eieneman
     1984  Kirk Bieneman
     1985  Kirk Bieneman
     1986  Jay Lambiotte
     1987  Rick Morris
     1988  Jay Lambiotte
     1989  Jay Lambiotte
     1990  Julie Lambiotte
     1991  Julie Lambiotte
     1992  Jon McMillan
     1993  Karon Hagen
     1994  Karon Hagen

butterflies:
     Skip Wynkoop seasons Cup

     1995  Karon Hagen
     1996  Karon Hagen
     1997  Tyler Robertson
     1998  Kristen Hagen
     1999  Justin Terry
     2000  Austin Hagen
     2001  Andrew Modlin
     2002  Andrew Modlin
     2003  Andrew Modlin
     2004  Kyla Walter
     2005  Maggie Mohr
     2006  Tony Pugh
     2007  Ellisa Walter
     2008  Andy Wynkoop
     2009  Matt Wipper
     2010  Matt Wipper
     2011  Pearce Pomerleau
     2012  Dirk Phelps
     2013  Kaitlyn Rowland
     2014  Kaitlyn Rowland
     2015 Kaitlyn Rowland
     2016 Brady Greene

Junior Sportsmanship Award:
     occie Gunkler cup

     1956  John Bednar
     1957  Barbara Gunkler
     1958  Kathy McClure
     1959  Jim Hughes
     1960  Rey Hancock
     1961  Judy Graves
     1962  Merry Neff
     1963  (none)
     1964  Bill Webb
     1965  Dave Seabury
     1966  Bob Allen
     1967  (none)
     1968  Rob Terry
     1969  Laurel Lang
     1970  Heidi Huck
     1971  Bob Borwell
     1972  M Brereton
     1973  Pam Dix
     1974  Norm Hamann
     1975  Norm Hamann
     1976  Heather Stewart
     1977  Rick Hamann
     1978  Scott Hale
     1979  Rick Hamann
     1980  Kirke Bieneman
     1981  Johante Lindner
     1982  Jennifer Slosar
     1983  Geoff Greenfield
     1984  Corey Whisner
     1985  Sidney Phillips
     1986  Sean Greene
     1987  Ed Schindler
     1988  Kiki Soule
     1989  John Schindler
     1990  Jon McMillan
     1991  Julie Lambiotte
     1992  Jared MacDonald
     1993  Hannah Lambiotte
     1994  Karon Hagen
     1995  Eric Greene
     1996  Hannah Lambiotte
     1997  Tyler Robertson
     1998  Johathan Schuler
     1999  Ryann McMillan
     2000  Claire Dow
     2001  Austin Hagen & Andrew Modlin
     2002  Hadley MacDonald & Jamie Wills
     2003  Brett Christian & Calliej Gruman
     2004  Tom Gosnell
     2005  Callie Gruman
     2006  Tony Pugh
     2007  Andy Wynkoop & Abby Beauchamp
     2008  Mitchel Wynkoop
     2009  Mitchell Wynkoop
     2010  Bergen Darby & Pia Lu
     2011  Jessica Greene
     2012  Jessica Greene & Les Clinkscales
     2013  Jake Sharp
     2014  Penelope Penfold-Patterson & Kaitlyn Rowland
     2015 Kaitlyn Rowland
     2016 Payton & Phoebe Olszowka

Wood-Pussy Fleet

Over 16 Seasons:
     Hughes Challenge Cup (Retired)

     1958  Ivan Greene
     1959  Deborah Reeve
     1960  Harold Thomas
     1961  Larry Brown
     1962  Larry Brown
     1963  Larry Brown & Pete Beachy
     1964  Pete Beachy
     1965  Barbara Wynkoop
     1967Bill Bednar
     1968Barbara Wynkoop
     1969  Minnie Graf
     1982  John Burrows
     1984  John Burrows
     1985  Bob Hughes Jr
     1986  Howard Greene Sr
     1987  Howard Greene Sr

Wood-Pussy Seasons:
     Walker E Wynkoop Cup

     2002  Mike Terry
     2003  Kathy Zalar
     2004  Kathy Zalar
     2005  Toby Tull
     2006  Charlie Yole
     2007  Suzy Voltz
     2008  Charlie Yole
     2009  Charlie Yole
     2010  Charlie Yole
     2011  Dan Greene
     2012  Dan Greene
     2013  Pete Weir
     2014 Pete Weir & Lou Cenname
     2015 Pete Weir & Lou Cenname
     2016 Pete Weir & Charlie Yole

Ladies Fleet

C-Scow Seasons (retired)

     1944  Mary Louise McMillan
     1945Mary Louise McMillan
     1946Mary Louise McMillan
     1947Mary Louise McMillan
     1948Mary Louise McMillan
     1949Mary Louise McMillan
     1950Mary Louise McMillan
     1951Mary Louise McMillan
     1951Mary Louise McMillan
     1953Mary Louise McMillan
     1954  Nelaura Orr
     1955  Peggy Headly
     1956  Carol Gunkler
     1957  Katherine Bordt
     1958  Mary Louise McMillan
     1959  Mary Louise McMillan
     1960  Kathy McClure
     1961  Chelin Hancock
     1962  Kristy McClure
     1963  Cathy Webb
     1964  Cathy Webb
     1965  Peggy Nelson
     1966  Peggy Nelson
     1967  Judy Graves
     1968  Cathy Sykora
     1969  Cathy Sykora
     1970  Molly Irene McMillan
     1971  Chelin Hancock Greene
     1972  Laurel Lang
     1973  Chelin Hancock Greene
     1975  Mary Krawzoff

Butterfly Seasons:
     Mary Louise McMillan Challenge Cup

     2000  Carol Mohr
     2001  Judy Blakeney & Carol Mohr
     2002  Carol Web Mohr
     2003  Andrea Haidle
     2004  Judy Blakeney
     2005  Carol Mohr
     2006  Carol Mohr
     2007  Maggie Mohr
     2008  Merle Millar
     2009  Maggie Mohr
     2010  Kathy Zalar
     2011  Katrina Saunders
     2012  Kathy Zalar
     2013  Kathy Zalar
     2014  Kathy Zalar
     2015 Kathy Zalar
     2016 Kaitlyn Rowland

C-Scow Fleet

Robert C Borwell Seasons Trophy (Retired)

     1931  Winchell Reeve
     1932  Robert Ingersoll
     1933  John Cole
     1934  Pete Beachy Sr
     1935  John Seabury
     1936  John Seabury
     1937  Pete Beachy Sr
     1938  Pete Beachy Sr
     1939  Pete Beachy Sr
     1940  Howard Greene Sr
     1941  John Seabury
     1942  Bill Webb III
     1943  Pete Beachy Sr
     1944  Ivan Greene
     1945  Ivan Greene
     1946  Bill Webb III
     1947  Skip Wynkoop
     1948  Skip Wynkoop
     1949  John Webb
     1950  John Webb
     1951  Bob Wynkoop
     1952  Bob Wynkoop
     1953  Bill Webb III
     1954  Bud Brown
     1955  Mike Huck
     1956  Bud Brown
     1957  Mike Huck
     1958  Mike Huck
     1959  Mike Huck
     1960  Ed Schindler
     1961  Walker Wynkoop
     1962  Harold McClure
     1963  Ed Schindler
     1964  Skip Wynkoop
     1965  Skip Wynkoop
     1966  Skip Wynkoop
     1967  Ed Schindler
     1968  Ted Greene
     1969  Bob Brown
     1970  Ted Greene
     1971  Bob Brown
     1972  Ted Greene
     1973  Bob Brown
     1974  Bob Brown
     1975  Bob Wynkoop
     1976  John Seabury
     1977  Tom Brown
     1978Tom Brown
     1979Tom Brown
     1980Tom Brown
     1981Tom Brown
     1982Tom Brown
     1983Tom Brown
     1984Tom Brown
     1985Tom Brown
     1986Tom Brown
     1987Tom Brown
     1988Tom Brown
     1989Tom Brown
     1990Tom Brown
     1991Tom Brown
     1992Tom Brown

 

C-Scow Fleet

Robert C Borwell Seasons Trophy (Retired)

     1931  Winchell Reeve
     1932  Robert Ingersoll
     1933  John Cole
     1934  Pete Beachy Sr
     1935  John Seabury
     1936  John Seabury
     1937  Pete Beachy Sr
     1938  Pete Beachy Sr
     1939  Pete Beachy Sr
     1940  Howard Greene Sr
     1941  John Seabury
     1942  Bill Webb III
     1943  Pete Beachy Sr
     1944  Ivan Greene
     1945  Ivan Greene
     1946  Bill Webb III
     1947  Skip Wynkoop
     1948  Skip Wynkoop
     1949  John Webb
     1950  John Webb
     1951  Bob Wynkoop
     1952  Bob Wynkoop
     1953  Bill Webb III
     1954  Bud Brown
     1955  Mike Huck
     1956  Bud Brown
     1957  Mike Huck
     1958  Mike Huck
     1959  Mike Huck
     1960  Ed Schindler
     1961  Walker Wynkoop
     1962  Harold McClure

     1963  Ed Schindler
     1964  Skip Wynkoop
     1965  Skip Wynkoop
     1966  Skip Wynkoop
     1967  Ed Schindler
     1968  Ted Greene
     1969  Bob Brown
     1970  Ted Greene
     1971  Bob Brown
     1972  Ted Greene
     1973  Bob Brown
     1974  Bob Brown
     1975  Bob Wynkoop
     1976  John Seabury
     1977  Tom Brown
     1978  Tom Brown
     1979Tom Brown
     1980Tom Brown
     1981Tom Brown
     1982Tom Brown
     1983Tom Brown
     1984Tom Brown
     1985Tom Brown
     1986Tom Brown
     1987Tom Brown
     1988Tom Brown
     1989Tom Brown
     1990Tom Brown
     1991Tom Brown
     1992Tom Brown